lekarze rodzinni radom, poz radom, onkolog radom, nefrolog radom, dietetyk radom

Prawidłowe odżywianie to nie tylko piękna, szczupła sylwetka, ale przede wszystkim zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. W ostatnim czasie wzrasta świadomość żywieniowa społeczeństwa i badany jest coraz częściej wpływ prawidłowo zbilansowanej diety w profilaktyce jak i w leczeniu wielu chorób. Prawidłowe postępowanie dietetyczne powinien określić specjalista w dziedzinie dietetyki klinicznej, który posiada niezbędną wiedzę w tym zakresie. Podczas wizyty analizowane są wyniki badań laboratoryjnych oraz stan zdrowia, które są jednym z elementów doboru prawidłowych zaleceń. Każda osoba uzyska indywidualną poradę uwzględniającą stan zdrowia, tryb życia oraz nawyki żywieniowe.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ.

OFERTA PORADNI DIETETYCZNEJ

TESTY FOOD DETECTIVE™

SPECJALISTA

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY?

 

OFERTA PORADNI DIETETYCZNEJ

Nasza Poradnia Dietetyczna oferuje państwu edukację żywieniową oraz poradnictwo żywieniowe w zakresie żywienia:

 • Osób zdrowych w różnych grupach wiekowych
 • Osób chorych w różnych grupach wiekowych
  • Postępowanie żywieniowe w chorobach takich jak: Cukrzyca, Choroby przewodu pokarmowego, Choroby układu krążenia, Choroby tarczycy, Hipercholesterolemia, alergie i nietolerancje pokarmowe, niedożywienie, zaburzenia odżywiania , choroby nerek i inne
 • Osób z nadwagą
 • Osób z otyłością
 • Kobiet ciężarnych i karmiących piersią
 • Niemowląt i małych dzieci

Ponadto istnieje możliwość wykonania testów na nietolerancje pokarmowe Food Detective™

TESTY FOOD DETECTIVE™
Czy masz wzdęcia po jedzeniu? Czujesz zmęczenie? Czy masz częste bóle głowy? Może cierpisz na uporczywe zaparcia lub biegunki? Czy masz problemy z nadwagą? Nie możesz schudnąć?

. . . Objawy te mogą być spowodowane nietolerancją pokarmową!

Wykonanie odpowiedniego testu może dać odpowiedź czy cierpisz na nietolerancję pokarmową.

Spożywanie niektórych pokarmów może mieć znaczący wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Wydaje się to być szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, w których dominuje żywność wysoko przetworzona. W przypadku występowania niekorzystnych objawów ze strony przewodu pokarmowego, układu oddechowego, mięśniowo-szkieletowego, nerwowego czy skóry, jedną z przyczyn może okazać się nietolerancja pokarmowa powodująca wytwarzanie przeciwciał odpornościowych wobec konkretnych pokarmów. Identyfikacja pokarmów mogących być odpowiedzialnymi za niekorzystne objawy jest trudna z uwagi na to, iż objawy nietolerancji mogą pojawić się kilka dni po spożyciu danego pokarmu. Za pomocą testu Food Detective™ możemy wykazać, na które pokarmy występuje podwyższone stężenie przeciwciał klasy IgG. Eliminacja nietolerowanych przez organizm pokarmów, najczęściej prowadzi do zmniejszenia nasilenia objawów, jednakże taka dieta powinna być prowadzona pod kontrolą specjalisty dietetyka, który wprowadzi odpowiednie modyfikacje oraz ustali proces terapii.
Badanie jest łatwe do przeprowadzenia. Wykonuje się je z kropli krwi pobranej z palca pacjenta. Test wykrywa przeciwciała klasy IgG specyficzne dla 59 powszechnie występujących produktów.

SPECJALISTA

mgr Małgorzata Janusz – dietetyk kliniczny

tel. 600 502 553, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www: www.dietetyk.radom.pl

Ukończyła studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Dietetyka. Podczas studiów zdobyła szeroką i ugruntowaną wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego jak i chorego w poszczególnych grupach wiekowych, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Swoje kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez udział w wielu szkoleniach i konferencjach naukowych. Podnosiła swoje kwalifikacje odbywając praktyki w licznych szpitalach klinicznych na terenie Warszawy. W swojej dotychczasowej pracy zawodowej między innymi w Centrum Zdrowia Dziecka miała kontakt z różnymi przypadkami, starając się zawsze udzielić wsparcia pacjentom oraz odpowiedniej porady. Współpracowała z kobietami w ciąży i karmiącymi piersią. Posiada ugruntowaną wiedzę z zakresu żywienia niemowląt i dzieci.

Stawia duży nacisk na profilaktykę zdrowotną oraz zdrowy tryb życia. Interesują ją zagadnienia dotyczące wpływu żywienia na zdrowie człowieka jak i żywienie w różnorakich jednostkach chorobowych. Ponadto zajmuje się zagadnieniem prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży, karmiących piersią jak i żywieniem niemowląt i dzieci.

Jest osobą skrupulatną, systematyczną, łatwo nawiązującą kontakty z innymi ludźmi. W pracy z pacjentami zawsze stara się okazać zrozumienie i potrzebne wsparcie, podchodząc do każdego przypadku indywidualnie. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych, szkoleniach oraz pracach naukowo - badawczych. Ponadto pozostaje w stałej współpracy z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

 

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ?

Zapisy:

Tel. 48/ 340 02 35

      48/ 340 02 36

Kom. 606 169 634 ; 606 169 637

Na pierwszej wizycie odbywa się pomiar masy i składu ciała oraz zbierany jest szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy, który stanowi podstawę do przygotowania indywidulanego planu żywieniowego. Na pierwszą wizytę Powinieneś zarezerwować około 45 – 60 minut.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY?

Na pierwszą wizytę u dietetyka warto zabrać ze sobą:

 • Aktualne badania laboratoryjne krwi (Morfologia, Glukoza, Żelazo, Cholesterol HDL i LDL, Trójglicerydy, TSH)
 • Karty informacyjne leczenia szpitalnego, historię choroby, spis zażywanych leków
 • Spis żywienia z 3 dni

WZÓR DO POBRANIA!!!!!!

 

Jak przygotować się do pomiaru składu ciała?

 1. W dniu pomiaru należy założyć ubranie umożliwiające odsłonięcie stóp, gdyż analiza składu ciała dokonywana jest boso.
 2. Pomiaru należy dokonać nie wcześniej niż 3 – 4 godziny po spożyciu posiłku.
 3. Istotne jest, aby do pomiaru przystąpić z pustym pęcherzem (organizm nie powinien być znacznie przewodniony lub odwodniony)
 4. Pomiaru dokonujemy minimum po 3 godzinach od wysiłku fizycznego.
 5. W dniu pomiaru prosimy o nie spożywanie kawy czy mocnej herbaty.
 6. W przypadku kobiet, gdy dzień pomiaru przypada na menstruację, zaleca się przełożenie wizyty na inny termin.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.dietetyk.radom.pl 

Dieta to pojęcie znane każdemu z nas. Wiele osób postanawia ją stosować w celu poprawy swojej sylwetki a w jeszcze większej liczbie przypadków – gwałtowne zrzucenie wagi. Oczywiście aby najpierw zacząć stosować dietę należy wybrać się do specjalisty jakim jest dietetyk Radom, w celu wybrania odpowiedniej drogi do osiągnięcia wymarzonej wagi.dietetyk Radom

Każda osoba, która odwiedzi przychodnię Endomed® z pewnością dowie się jak zdrowo się odżywiać, zrzucić kilka kilogramów . Wiele osób z pewnością przekona się jak łatwo i przyjemnie można wprowadzić w życie zdrowie nawyki żywieniowe. 

Zastanów się, jaką wagę chcesz osiągnąć, ponieważ będzie to kluczowa sprawa w celu dobrania odpowiedniej diety. Wiadomo, że w kilka dni człowiek nie jest w stanie pozbyć się olbrzymiej nadwagi, jednak wizyta u lekarza specjalisty pozwoli na odpowiednie konsultacje, które z pewnością podniosą cię na duchu. Możemy także zapewnić że takie zjawiska jak efekt jo-jo nie przydarzy się żadnemu z pacjentów, jeżeli będą się stosować do zaleceń specjalisty.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak zachęcenie państwa do skorzystania z usług dietetyka. Sama wizyta u specjalisty oraz rozmowa przebiegająca w miłej atmosferze są w stanie dodać pewności każdej z osób chcących podjąć kroki w celu zmiany dotychczasowego jadłospisu. Wystarczy szczerze powiedzieć o tym, jakich efektów oczekuje się po stosowaniu diety, a dietetyk będzie w stanie dobrać odpowiedni program o czym wyżej było już pisane. Najważniejsze to zrobić ten pierwszy krok!

Polityka cookies